Kultura i Tradycja

Święto bogini Hekate

Pewnie niektórzy z Was o tym nie wiedzą, ale 4 marca obchodzimy święto bogini Hekate. Pochodzenie tej bogini nie jest do końca znane. Wiadomo natomiast, że w najpopularniejszej mitologii świata – mitologii Greków i Rzymian – nie znajdziemy o niej żadnej zmianki, ale bardzo często jest utożsamiana z Artemidą i Selene.


Kult Hekate wywodzi się z małoazjatyckiej Karii, który początkowo opierał się na twierdzeniu, że jest to bóstwo przychylne ludziom. Wierzono, że ma ona wpływ na sprawy codzienne, polityczne, sądowe oraz wojenne. Jej moc sprawcza rozciągała się na wszystkie dziedziny życia. Do Hekate najczęściej modlono się o obfite plony lub poprawę sytuacji materialnej, dlatego w ten dzień najczęściej wykonuje się rytuały związane z finansami. Potem niestety Grecy uznali ją za jedną z bogini Hadesu na czym ucierpiał jej wizerunek, dzięki temu jednak została uznana boginią praktyk magicznych, zemsty i pokuty.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *