Kultura i Tradycja Rytuały

Imbolc – Sabat Światła

Dzisiejszej nocy (1 – 2 lutego), obchodzimy Sabat Imbolc. Jest to święto zwycięstwa światła nad ciemnościami. W duchowym sensie oznacza to pozbycie się wewnętrznego smutku oraz blokad powstrzymujących nas przed działaniem.


Sabat ten jest także nazywany Kukurydzianym lub Mlecznym, nazwa ta pochodzi od celtyckiego słowa “oimelc”, oznaczające owcze mleko. Mleko jest także rytualnym napojem tego sabatu, pije się dla zapewnienia sobie zdrowia, w czasie Imbolc powinny pić je także kobiety pragnące zajść w ciążę. Z kolei jedzenie kukurydzy podczas tego święta gwarantuje nam dostatek.

W tym czasie warto spożywać także miód oraz potrawy doprawione bazylią, ponieważ przynosi to szczęście w miłości. Do energii tego święta pasuje także zapach mirry lub fiołków.


Rytuał świec

Najważniejszym atrybutem Imbolc są świece, szczególnie złote lub żółte, Można na nich wydrapać wykałaczką swoją intencję a potem zapalić i czekać na pozytywne efekty.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *