Czarostwo Symbole

Pentagram i Triquatra

W tym wpisie chciałabym Wam przybliżyć znaczenia dwóch bardzo popularnych symboli magicznych – Pentagramu i Triquatry. Do napisania tego posta zainspirował mnie fakt, że od pewnego znajomego otrzymałam zawieszki w kształcie Triguatry i Pentagramu wydrukowane metodą 3D.

pentagram, który jest także nazywany Gwiazdą Isztar lub Gwiazdą Izydy, już w starożytności był uznawany za symbol magiczny i ochronny. Był i jest on często używany w różnych kulturach i religiach.
Mistycy pitagorejscy uznawali go za symbol doskonałości i kojarzyli go z życiem w zdrowiu. Babilończycy natomiast tak mocno wierzyli w działanie ochronne pentagramu, że naznaczali nim żywność, co miało zapobiegać jej psuciu się. Natomiast dla pierwszych chrześcijan ze względu na pięć wierzchołków, symbolizował on pięć ran Jezusa zadanych Mu podczas ukrzyżowania. Warto także wiedzieć, że w religii Wicca i innych wierzeniach pogańskich występuje pentagram biały, który jest nazywany Pentakl i chroni przed negatywnymi skutkami magii.

Triquatra, którą jeśli mam być szczera ja najbardziej kojarzę z Księgi Cieni serialowych Czarodziejek z serialu “Czarodziejki”, który uwielbiam i aktualnie oglądam każdego wieczora na zakończenie dnia. Triquatra to symbol szczególnie wykorzystywany w religii Wicca. Jest to symbol obrazujący wiccańską zasadę mówiącą: “Cokolwiek zrobisz, wróci to do ciebie z potrójną siłą”. Dla Celtów był to znak pojednania z naturą, dla Chrześcijan natomiast jest to symbol Trójcy Świętej.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *