Czarostwo Kultura i Tradycja Runy

Święto Trzech Króli a tak właściwie Trzech Magów

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, które popularnie jest nazywane Świętem Trzech Króli, choć Pismo Święte podaje, że tak naprawdę nie byli to królowie lecz Mędrcy, tak w tamtych czasach nazywano magów. Jest to także kolejny dowód na to, że Kościół nie jest wolny od magii.
Ewangelia według świętego Mateusza podaje, że gdy Jezus narodził się w Betlejem, do ubogiej stajenki przybyli mędrcy, których prowadziła gwiazda i którzy przynieśli z sobą dary – mirrę, kadzidło i złoto. Biblia nie podaje ilu Mędrców było w stajence naprawdę, jak się nazywali i skąd pochodzili. Dla tradycji przyjęto jednak, że było ich trzech, pochodzili ze wschodu i nazywali się: Kacper, Melchior i Baltazar.


Po dziś dzień podczas tzw. kolędy, kapłan błogosławi domostwo i na drzwiach wejściowych pisze “KMB” lub “CMB”, co według nauki Kościoła ma oznaczać skrót “Niech Bóg pobłogosławi ten dom” i jednocześnie być pamiątką na cześć trzech mędrców, choć ja uważam, że jest to także nawiązanie do trzech run.

Kenaz to runa ułatwiająca wykonywanie codziennych zadań, Mannaz natomiast symbolizuje człowieka a Berkano jest symbolem Topoli. Ja narysowanie tych run na drzwiach domu odczytuję w następujący sposób: Sprawcie, aby tym ludziom nie zabrakło sił do wykonywania codziennych zadań i obowiązków.
Źródło: Pomorska

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *