Lifestyle

Dziennik Snów

Jakiś czas temu postanowiłam wziąć udział w pewnym magicznym kursie, który będzie trwał przez najbliższe pół roku. Na razie odbyły się pierwsze zajęcia, takie organizacyjne. Pani prowadząca kurs poleciła nam założyć:

  • Księgę Cieni
  • Dziennik Snów
  • zeszyt z notatkami lekcyjnymi

Czym jest Księga Cieni napiszę Wam kiedyś, w innym poście. Na razie jednak chciałabym się skupić na Dzienniku Snów, który zaczęłam prowadzić wczoraj, gdyż uważam, że początek miesiąca jest zawsze dobrym momentem na to, by zacząć coś nowego.

Jakie są plusy pisania takiego dziennika? Jeszcze w podstawówce prowadziłam tradycyjne zeszytowe dzienniki, w których bardzo szczegółowo opisywałam swoje życie. W 2009 roku zaczęłam prowadzić blog o takim samym charakterze i robiłam to aż do połowy 2018 roku. Potem jednak poczułam “blogowe wypaleie” i od tamtego czasu postawiłam na tarota, magię i blogowanie o takim charakterze jak teraz. Uważam jednak, że prowadzenie dziennika dało mi bardzo dużo, ponieważ często pomagało mi to przetrwać trudne momenty i zrozumieć swoje potrzeby.

Jak wygląda i z czego składa się mój dziennik? Wszechświat nie pobłogosławił mnie talentem plastycznym, dlatego postanowiłam, do tworzenia Dziennika Snów i Księgi Cieni, wykorzystać nowoczesną technologię, a w tym także Photoshopa. Na razie nie mam pomysłu na to jak ogarnąć Księgę Cieni, ale mam już pomysł na to, jak będzie wyglądać mój Dziennik Snów po roku. Chcialabym go oprawić w piękną skórzaną okładkę, tak jak to się robi np. przy pracach dyplomowych. Fajnie by było też, gdyby ta okładka była ozdobiona pentagramem lub triquatrą i żeby kartki tego dziennika też nie były zwyczajne. 

Postawiłam na taki szablon oraz ozdobną czcionkę przypominającą pismo Dumbledore’a w książkach o Harrym Potterze. Bardzo mi zależy na tym, by wygląd tego dziennika był wręcz piękny, gdyż pierwszy sen jaki w nim zapisałam, opowiada o moich zaręczynach z ukochanym. A jak wyglądają moje zapiski? Przede wszystkim staram się w nich odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Co się działo w ciągu dnia?
  • Co mi się śniło?
  • Co oznacza ten sen według sennika?

Jeżeli w ciągu nocy nic mi się nie śniło, staram się odpowiedzieć na pytania:

  • Jak mi się spało?
  • O czym myślałam po przebudzeniu?

Na zakończenie chciałam Wam powiedzieć, że to bardzo przyjemne zajęcie i zachęcam Was do prowadzenia własnych Dzienników Snów.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *