Kultura i Tradycja

Zaduszki

Jak widzicie mam powód, by wierzyć w życie pozagrobowe, dlatego też już dawno postanowiłam, że gdy po remoncie będę mieć swoje własne miejsce na ziemi, to pierwsze, co sobie kupię, to tablica Ouija, która służy do kontaktu z duchami, oczywiście jeśli uda mi się zamówić ją gdzieś w internecie, co wbrew pozorom może nie być takie proste. Tymczasem jednak mam dla Was łatwy rytuał, który pomoże w odprowadzeniu duszy zmarłego.


Rytuał odprowadzenia duszy zmarłego
Do wykonania tego rytuału będziemy potrzebować:

  • zdjęcie zmarłego lub kartkę z jego imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia oraz datą śmierci,
  • 12 białych świec,
  • świeca ołtarzowa,
  • 1 czaną świecę,
  • kromkę chleba,
  • kieliszek wina,
  • pieniądz.

Chleb, wino i pieniądze kładziemy na swoim ołtarzu mówiąc: “Nie chciałęś jadła, napoju, zostawże Nas w spokoju. Akysz, akysz, akysz”. Zapalamy świecę ołtarzową. Potem kładziemy kartkę lub zdjęcie na ołtarzu i stawiamy na nim czarną świecę, wokół której, w miarę równych odstępach, ustawiamy białe świece. W kolejnym kroku wzywamy żywioły mówiąc: “Wzywam Władcę Żywiołu Powietrza – Strażnika Wschodu, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie”. Powtarzamy tę formułkę 3 razy i zwracamy się na południe mówiąc: “wzywam Władcę Żywiołu Ognia – Strażnika Południa, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie”, po powtórzniu formuły 3 razy zwracamy się na zachód i mówimy: “wzywam Władcę Żywiołu Wody – Strażnika Zachodu, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie”, po kolejnych 3 razach zwracamy się na północ i mówimy “wzywam Władcę Żywiołu Ziemi – Strażnika Północy, wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie”, po powtórzeniu tego zaklęcia trzy razy, zapalamy od świecy ołtarzowej czarną świecę i mówimy: 

“Ty, który byłeś z nami, Ty, który jesteś przy Nas, Ty, którego zwano [imię], widzisz ten płomień drgający z oddali, idź za nim, tam gdzie spokój i twe właściwe miejsce”.

Odstawiacie czarną świecę, bierzecie pierwszą białą i odpalając ją od ołtarzowej mówicie to samo. Powtarzacie tę czynność ze wszystkimi 12 świecami, oczywiście za każdym razem wymawiamy zaklęcie trzykrotnie. 


Pamiętajcie by na po zapaleniu wszystkich świec podziękować żywiołom słowami: “Dziękuję Władcy Żywiołu Powietrza – Strażnikowi Wschodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ognia – Strażnikowi Południa, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Wody – Strażnikowi Zachodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ziemi – Strażnikowi Północy, odejdź w pokoju”. Czekamy aż świece wypalą się do końca i resztki zakopujemy z dala od domu lub spuszczamy w toalecie.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *