Czarostwo Kamienie

Agat – jego rodzaje i właściwości

Jakiś czas temu pewien pan, który w mediach społecznościowych został okrzyknięty niechlubnym mianem oszusta doradził mi noszenie biżuterii z czarnego agatu. Ta rada stała się inspiracją, by napisać tutaj post na ten temat.

Agat to wstęgowa odmiana chalcedonu, proces jego powstawania trwa naprawdę bardzo długo i potrzebne są do tego specyficzne warunki. Występuje na całym świecie. Kamień ten może mieć różne kolory, co jest spowodowane przerwami w dopływie roztworów oraz ich zmieniający się skład chemiczny. Jego naturalny kształt to najczęściej koło lub owal.

Właściwości agatu to przede wszystkim: wyrównanie energetyki, przywrócenie równowagi fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Agat wspomaga koncentracje oraz dodaje pewności siebie. Bardzo dobrze zwalcza stres. W zdrowiu pomaga na dolegliwości oczu, takie jak: świąd, zaćma czy zapalenie spojówek, poprawia pracę układu trawiennego i moczowego. Jest bardzo pomocny w leczeniu wszelkiego rodzaju alergii skórnych. Dla mnie jednak bardzo ważne jest to, że pomaga zwalczyć klopoty ze snem. Od dawna mam bardzo lekki sen i często cierpię na bezsenność.

Agat występuje w bardzo wielu odmianach a każdy jego rodzaj ma inne oddziaływanie. Poniżej znajdziecie krótkie zestawienie najpopularniejszych odmian i ich właściwości.

Źródło: www.mockamieni.pl

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *