Rytuały

Rytuał odprowadzenia zmarłego do innego świata

W piątek zmarł mój wujek. Był to także dzień, kiedy odzyskałam komputer po awarii, która tylko wróżce może się przydarzyć, czyli po zalaniu klawiatury komputera woskiem. Jestem osobą, która postrzega śmierć jako rozstanie tylko na chwilę, bo każdy z nas kiedyś umrze, mimo to trochę mnie to zasmuciło, ale także stało się inspiracją do opisania rytuału odprowadzenia zmarłego do innego świata. 


Jest to rytuał podczas, którego będziemy potrzebować pomocy czterech żywiołów, ale jest on całkowicie bezpieczny i warto go wykonać, jeśli niedawno pochowaliśmy kogoś bliskiego.

Przygotowanie ołtarza

Połóż na ołtarzu zdjęcie zmarłej osoby lub kartkę, która powinna zawierać:

  • imię i nazwisko zmarłego,
  • datę urodzenia zmarłego,
  • datę śmierci.

Oprócz kartki lub zdjęcia połóż na ołtarzu także monety jako symbol materii oraz wino i pokarm, np. chleb. 

Rytuał właściwy

Na zdjęciu zmarłego lub kartce z danymi postaw czarną świecę. Wokół czarnej świecy ustaw 12 świec białych, najlepiej wzorując się na rozmieszczeniu godzin na tarczy zegara. Ustawiając świece wypowiedz trzykrotnie następujące słowa: 

Wzywam Władcę Żywiołu Powietrza, Strażnika Wschodu – wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie, wzywam Władcę Żywiołu Ognia, Strażnika Południa – wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie, wzywam Władcę Żywiołu Wody, Strażnika Zachodu – wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie, wzywam Władcę Żywiołu Ziemi, Strażnika Północy – wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie.

Zapal swoją świecę ołtarzową i po odczekaniu krótkiej chwili odpal od niej świecę czarną mówiąc: 

Ty [imię i nazwisko], który byłeś z nami, Ty [imię i nazwisko], który jesteś przy nas, Ty, którego zwano [imię i nazwisko] widzisz ten płomień drgający z oddali, idź za nim, tam, gdzie spokój i twe właściwe miejsce.

Powtórz to zaklęcie trzy razy. Następnie od czarnej świecy odpal pierwszą świecę i znów trzy razy powtórz powyższe zaklęcie. Zaklęcie trzykrotnie powtarzamy przy odpalaniu każdej kolejnej białej świecy a na zakończenie dziękujemy żywiołom mówiąc:

Dziękuję Władcy Żywiołu Powietrza, Strażnikowi Wschodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ognia, Strażnikowi Południa, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Wody, Strażnikowi Zachodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ziemi, Strażnikowi Północy odejdź w pokoju.

Źródło: Joanna Wiśniewska

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *