Kultura i Tradycja Rytuały

Święto Temidy

Dziś święto greckiej bogini Temidy. Temida była jednym z najstarszych bóstw w starożytnej Grecji. Jej ojcem było Niebo a matką Ziemia. Temida była pierwszą żoną najważniejszego z greckich bogów – Zeusa, z którym miała trzy córki: Praworządność, Sprawiedliwość oraz Pokój. Były to piękne boginki, które zajmowały się pilnowaniem bram Olimpu oraz zmianami pór roku.

Gdy Temida rozstała się z Zeusem, nadal była jedną z jego najbardziej zaufanych powiernic, prawdopodobnie nie miał przed nią żadnych tajemnic, co dowodzi jej ogromnej mądrości, sprawiedliwości oraz dbałości o porządek. Przez wiele lat w wielu greckich miastach stawiano jej ołtarze, szczególniie w miejscach Ludowych Zgromadzeń, by czuwała nad bezpieczeństwem ludzi najbiedniejszych i najsłabszych, Do dziś można spotkać jej posągi na korytarzach lub salach sądowych. Najczęściej jest przedstawiana jako kobieta o surowej twarzy z przepaską na oczach oraz mieczem w jednej i wagą w drugiej ręce.

Jako, że Temida jest boginią sprawiedliwości w magii bardzo często wykonuje się rytuał nazywany Sądem Temidy, który ma na celu pomoc w odzyskaniu utraconej własności.

Rytuał Temidy

Rytuał ten zapewni nam sprawiedliwe traktowanie we wszystkich sferach życia. Najlepsze rezultaty przynosi wtedy, gdy jest wykonywany w dzien Jowisza (czwartek). Do jego wykonania potrzebne będą:

  • granatowa świeca
  • olejek aloesowy
  • szczypta soli
  • biała kartka papieru, na której zapisaliśmy naszą skargą.

Na początku namaszczamy świecę olejkiem, a następnie ją zapalamy. Pozwalamy, by nasz żal czy też pretensja symbolicznie spaliły się w jej płomieniu. Po 20 minutach od zapalenia świecy bierzemy wcześniej przygotowaną kartkę z wypisaną skargą, sypiemy na nią sól, szczelnie zwijamy i zapalamy od świecy. Pozostały po spaleniu popiół rozwiewamy na cztery strony świata. Resztkę świecy zachowujemy, gdyż rytuał ten należy jeszcze dwukrotnie powtórzyć (przez 3 kolejne czwartki).

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *