Astrologia

Dieta księżycowa

Jutro Nów stąd też taki post. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tej diecie  bardzo mnie ten temat zainteresował, mimo że osobiście nie potrzebuję diety odchudzającej. Dieta księżycowa nazywana też chronometryczną jest idealna dla tych, którzy po pierwsze mają kłopoty z utrzymaniem żywieniowej dyscypliny, a po drugie wierzą w magiczny wpływ Księżyca na nasze życie. W diecie księżycowej nie trzeba wyrzekać się konkretnych pokarmów, wystarczy  je po prostu ograniczyć lub po prostu jeść o odpowiedniej porze. Tak więc rano jemy potrawy tłuste i te bardziej sycące, wieczorem natomiast te lekkostrawne. 

Co i kiedy jeść?

  • 7:00 – 10:00 pieczywo, wędliny, tłuste mięsa, słodycze
  • 7:00 – 12:00 kaloryczne owoce
  • 7:00 – 16:00 zboża i produkty mączne
  • 7:00 – 17:00 większość owoców
  • 9:00 – 22:00 chude mięso
  • 12:30 – 15:00 warzywa strączkowe i kapustne
  • 12:30 – 22:00 pozostałe warzywa

Warto wiedzieć, że osoby mniej aktywne fizyczne powinny ograniczyć się do 3 posiłków a te, które np. uprawiają sport mogą pozwolić sobie na drugie śniadanie i podwieczorek.
Faza pierwsza rozpoczyna się 4 dni przed pełnią księżyca. W tym czasie do południa jemy same owoce, a po południu wracamy do zwykłych posiłków. Faza druga rozpoczyna się w dniu pełni księżyca i trwa 2 tygodnie. W tym czasie do godziny 14:00 spożywamy 70% kalorii z całodziennego zapotrzebowania, by przez resztę dnia spalać tłuszcz.Faza trzecia trwa od nowiu do pełni i charakteryzuje się wzmożonym apetytem. W tym czasie warto przestrzegać zasad z poprzedniej fazy.
Źródło: Fakt

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *