Lifestyle

Zdrowotne właściwości drzew

Ten post trochę nie pasuje do kategorii, w której się znajduje, ale myślę, że to jest nieistotny szczegół. Liczy się wartość, jaką on w sobie niesie, a w moim mniemaniu niesie wcale niemałą. W tym poście postaram się przedstawić lecznicze właściwości różnego rodzaju drzew.

Akacja – daje dużo energii osobom, które czują zniechęcenie, są osłabione.

Brzoza – poprawia samopoczucie i pociesza w kłopotach. Medytując w jej cieniu, poczujesz przypływ kreatywności, rozbudza intuicję.

Buk – łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. Uczy dystansu do świata.

Czereśnia – drzewo kobiet, szczególnie pomocne tym, które czują się stare i niepotrzebne. Pomaga uwierzyć w siebie i w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne.

Dąb – uosobienie sił witalnych. Aktywizuje, dodaje energii, wzmacnia psychikę. Przyspiesza powrót do zdrowia.

Jabłoń – symbol obfitości. Dzięki niej odnajdziesz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co juź masz.

Jarzębina – poszerza świaomość. Uczy korzystania z intuicji. Dzięki Jarzębinie życie staje się zrozumiałe, rzadziej popełnia się pomyłki i szybciej podejmuje decyzje.

Jesion – dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć lub kontynuowania trudnych zadań.

Jodła – ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Leczy z zazdrości. Wycisza, koi, wspiera w nowych doświadczeniach.

Kasztanowiec – pomaga w chwilach załamania, poprawia nastrój w depresji. Pomaga znaleźć siłę do przezwyciężenia przeszkód, zwalczyć lęki i niepokoje.

Leszczyna – pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.

Lipa – drzewo ochronne. Koi lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśnia myśli, podnosi na duchu. Inspiruje i odpręża. 

Modrzew – pozwala dokonać wyboru tego, co jest istotne w naszym życiu i odrzucić to, co niepotrzebne. Pożegnać się bez rozpaczy i cierpienia ze starymi, przebrzmiałymi historiami i związkami.

Orzech – daje wytrwałość i odporność psychofizyczną. Obdarza sprytem, błyskotliwościś, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy.

Olcha – chroni przed negatywnymi energiami. Pomaga odróżnić dobro od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.

Sosna – żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje, jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Przyciąga pieniądze i uczy właściwego inwestowania.

Świerk – dodaje pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu. 

Topola – odpowiada za uczucia wyższe (miłość, litość, przyjaźń) i rozwój wewnętrzny. Kieruje ku szlachetnym celom. Pomaga znaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności.

Wiąz – drzewo pojednania, zrozumienia i tolerancji dla drugiego człowieka. Uczy wybaczania i życzliwości.

Wierzba – była uważana za drzewo czarownic. Daje dużą moc, pomaga pojąc to, co niezwykłe – magia i prawa rządzące wszechświatem. 

Wiśnia – drzewo seksu i zmysłowości. Uczy poznania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania.

Źródło: Poradnik Zdrowie

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *