Kultura i Tradycja Rytuały

Yule – ostatni Sabat roku

Jutro rozpoczynamy obchody ostatniego Sabatu w roku – Yule. Yule to pogański odpowiednik Świąt Bożego Narodzenia. Święto to potrwa do 1 stycznia. Okres ten jest czasem, w którym według różnych pogańskich podań światło zwalcza ciemność. 


Warto wiedzieć, że Celtowie i Germanie, aby uczcić zwycięstwo Życia nad Śmiercią ubierali w ten dzień zielone drzewko, które przystrajali darami Ziemi, stąd też Kościół Katolicki w XVI wieku zapożyczył sobie zwyczaj ubierania choinki. Wieczorem zapalali jak największą liczbę świec, ponieważ ogień i światło to symbole życia, i tak samo jak Chrześcijanie obdarowywali się prezentami.


Zajmuje się magią zaledwie kilka miesięcy a mimo to już wiele razy spotkałam się z tym, że próbowano mnie nawracać i tłumaczyć mi, choć ja to raczej odbieram jako próbę wmówienia mi, że magia i ezoteryka są zagrożeniem dla mojej duszy, co moim zdaniem nie jest prawdą, ponieważ uważam, że medytacja czasem ma głębszy sens niż to, co większość ludzi robi co niedzielę w kościele czyli bezmyślnie klepie utarte formułki. Zmierzając jednak do końca wątku, dziwi mnie fakt, że większość “nawracających” nie ma świadomości, że największy i najbardziej popularny symbol Bożego Narodzenia czyli choinka pochodzi z pogaństwa.


Wracając jednak do głównego tematu posta czyli do Yule chciałam Wam opisać dwa bardzo proste rytuały, które jutro możecie sobie wykonać, by skorzystać z magii tego święta. Pierwszy rytuał nazywa się Magia żywego ognia, jeśli jesteś posiadaczem bądź posiadaczką domowego kominka, wystarczy, że wieczorem napalisz w nim ogień i pomedytujesz wygrzewając się w jego cieple. Drugi rytuał natomiast jest związany z magią świec i nazywa się Rytuał ognia na powodzenie dla bliskich. Ten rytuał wykonujemy w następujący sposób:


Każdej bliskiej osobie dedykujemy po jednej czerwonej świecy, którą zapalamy i przy której kładziemy jakiś dar, np. orzech lub kartkę z życzeniami. Kiedy twoje świece płoną już równym, mocnym blaskiem, zamknij oczy, skup swoje myśli i wypowiedz następujące zaklcie:

Niech wasze serca i myśli ten ogień oczyścii doda wam sił i nadziei, aby pokonać przeszkody i wykorzystać życiowe szanse.

Palące się świece możesz zostawić aż do samoistnego zgaszenia lub zgasić je, gdy wypalą się do połowy. Potem możesz te nie do końca wypalone świece wykorzystać do innych rytuałów lub celów, natomiast dary takie jak orzechy czy słodycze poprostu wykorzystaj podczas posiłku.
Źródło: Astromagia

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *