Czarostwo Żywioły

Podstawy wiedzy o żywiołach

Natrafiłam ostatnio na ciekawe informacje o wszystkich czterech żywiołach, które występują w przyrodzie. W związku z tym postanowiłam dodać, na tym blogu, nową podkategorię o nazwie Żywioły, w kategorii Przedmioty. Jest to trochę wbrew temu, co mówił mi specjalista od marketingu, ale mi naprawdę zależy na krzewieniu magicznej wiedzy – oczywiście takiej, która nigdy nikomu nie zaszkodzi. Pierwszym żywiołem jaki chcę omówić jest Ziemia.

Ziemia

Żywioł Ziemi związany jest ze zmysłowością, ugruntowaniem tu i teraz, ucieleśnieniem, praktycznością, rzeczywistością, pragmatyzmemem oraz zdolnością wytyczania granic. Znaki Zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Koziorożec, Panna i Byk.

Ogień

Żywioł ognia jest powiązany z intelektem. Odpowiada za takie cechy jak kreowanie wizji przyszłości, możliwości, pociąg do przygód, potencjał, działanie, energia twórcza oraz intuicja. Znaki zodiaku powiązane z tym żywiołem to: Baran, Lew i Strzelec.

Powietrze

Żywioł powietrza jest stricte powiązany z emocjonalnością. To ten żywioł odpowiada za nasze podejście do życia, intuicję, nastrój, uczucia, wyobraźnię oraz wrażliwość i empatię. Znaki zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Rak, Skorpion i Ryby.

Woda

Woda to ostatni symbol, jest ona ściśle powiązana z działaniem. Odpowiada za takie cechy jak: obiektywizm, logika, rozumowanie, myślenie, komunikację oraz poczucie spokoju. Znaki zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *