Astrologia

Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca – już jutro

Już jutro czyli 28 lipca 2018 roku będziemy mogli na nocnym niebie zaobserwować pierwsze od stu lat całkowite zaćmienie księżyca, które rozpocznie się o 21.30 i potrwa 1 godzinę i 43 minuty. Do tego data tego zjawiska zbiega się z pełnią księżyca. Księżyc będzie wtedy w swoim apogeum czyli momencie, w którym jest najbardziej oddalony od Ziemi. Faza ta potrwa do 23.13.
Zaćmienie sprawi, że Księżyc będzie pomarańczowo-czerwony, do tego będzie wydawał się mniejszy, ponieważ do zjawiska dojdzie podczas mikroksiężyca. Czy zaćmienie będzie widoczne? Tak, ale tylko w niektórych rejonach świata. Najlepszy widok na to zjawisko będzie w większej części Afryki Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. My, Europejczycy mamy większą szansę na zobaczenie częściowego zaćmienia, a jeśli już uda nam się zaobserwować całkowite, to w naszej części świata będzie ono trwało krócej.


Jak zaćmienie Księżyca wpłynie na nasze samopoczucie?Astrologowie uważają, że będziemy bardzo mocno skupieni na emocjach intymnych, relacjach z domownikami. Możemy być także poddenerwowani przez co może dochodzić do spięć z bliskimi. Dlatego też wystrzegajcie się w tym czasie podejmowania pochopnych decyzji.
Kiedy będzie można zaobserwować kolejne zaćmienia Księżyca?

  • 21 stycznia 2019
  • 16 lipca 2019
  • 10 stycznia 2020
  • 5 czerwca 2020
  • 5 lipca 2020
  • 30 listopada 2020

Źródło: Dziennik Bałtycki

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *