Zielnik

Nawłoć pospolita

Nawłoć bardzo często nazywana jest poslską mimozą lub złotą rózgą. W ciągu kilku ostatnich miesięcy Nawłoć pospolita została tematem bardzo wielu dyskusji, ponieważ Unia Europejska uznała ją za zbyt szkodliwą. Ja natomiast uważam, że jest ona zbyt zdrowa przez co w jakimś stopniu zagraża przemysłowi farmaceutycznemu. 


Jej właściwości są bardzo dobrym remedium w różnego rodzaju schorzeniach nerek i układu moczowego. Doskonale działa także jeśli mamy do czynienia z kłopotami trawiennymi, oraz problemami dermatologicznymi takimi jak łojotokowe zapalenie skórzy czy trądzik młodzieńczy lub nawet trądzik różowy. Dla osób starszych natomiast Nawłoć jest bardzo dobra, ponieważ wzmacnia serce i układ krwionośny.


Naturalnie roślina ta występuje na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Południowej oraz Azji. Najczęściej można ją spotkać na pastwiskach, w lasach, w okolicach zabudowań. Jej znaki charakterystyczne to przede wszystkim długie łodygi, liście w kształcie elipsy oraz drobne żółte kwiaty.
Jeśli dokuczają nam wyżej wspomniane dolegliwości trawienne, warto przygotować specjalny odwar, o to czego będziemy potrzebować:

  • 1 – 2 łyżki suszonej nawłoci,
  • szklanka wody.

Ziele nawłoci zalej wodą i gotuj przez 15 minut pod przykryciem. Na koniec odcedź. Pij dwa razy dziennie małymi łykami, 
Możemy także przygotować napar, do którego będziemy potrzebować:

  • 1 łyżka ziela nawłoci,
  • 1 szklanka wody.

Ziele nawłoci zalej szklanką wrzącej wody, przykryj i odstaw na 20 minut i tak samo jak odwar pij go małymi lykami.
Źródło: Interia

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *