Czarostwo Runy

Co to jest: Bindruna, Heks-Znak i Galdra?

Przygotowywałam ostatnio, dla pewnej Pani, trzy skrypty runiczne i jedną bindrunę składającą się z połączenia runy urodzeniowej i runy Ansuz, które miały wspierać tę Panią w nauce. Kiedy przygotowywałam te skrypty, pomyślałam sobie, że dobrze by było wyjaśnić Wam, jaka jest różnica pomiędzy bindruną, heks znakiem a galdrą.

Czym jest skrypt runiczny na pewno wiecie, ponieważ jest ich kilkanaście na mojej stronie i każdy jest na inną okoliczność. Czym jest bindruna, też już tłumaczyłam przy okazji posta “Bindruna chroniąca przed niewłaściwymi osobami“, ale powtórzę jeszcze raz – bindruna to połączenie dwóch lub większej ilości znaków runicznych w jeden. Na powyższej grafice także widzimy bindrunę składającą się z dwóch run Naudiz. Jednakże warto wiedzieć, że kiedy bindruna znajduje się w okręgu symbolizującym łączność z wszechświatem, cały taki znak nazywamy galdrą.


Czym natomiast jest heks-znak? Heks-Znaki to tzw. znaki wiedźm. W ich przypadku bardzo ważna jest estetyka, dlatego też bardzo często są one dużo bardziej kolorowe niż bindruny. Podczas tworzenia heks-znaków bardzo ważne jest także to, by jego magiczne znaczenie było ukryte przed osobami niezajmującymi się magią.

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *