Kultura i Tradycja Rytuały

Święto bogini Fortuny

Dziś na całym świecie obchodzi się Nowy Rok, ale dzisiejszy dzień to także święto rzymskiej bogini Fortuny, która w rzymskiej mitologii była boginią przypadku i odpowiednikiem greckiej bogini Tyche. Jej pochodzenie jest sprzeczne, jedna z wersji mówi o tym, że była córką samego Jowisza.

Wiarę w tę boginię wprowadzono do kultury Rzymu już w VI w. p.n.e., została także opiekunką rzymskiego narodu. Czczono ją w świątyni na Kwirynale oraz na Kapitolu, gdzie posiadała osobny posąg. Przez cesarza Augusta została uznana także boginią szczęśliwego powrotu, w związku z czym obchodziła swoje święto także 12 października.

W sztuce bardzo często była i jest przedstawiana z rogiem obfitości i zawiązanymi oczami, w związku z czym uznawano ją także za patronkę żeglarzy. Słynne powiedzenie “Fortuna Ci sprzyja” również jest związane z tą boginią,

Prosty Rytuał obfitości i bogactwa

Co będzie potrzebne?

  • czerwona świeca
  • średniej wielkości nóż

Ten rytuał wykonujemy, gdy potrzebujemy w konkretnym momencie konkretnej kwoty. Najlepiej jest go wykonywać podczas, gdy księżyc jest przybywający lub podczas pełni. 

Jak wykonać rytuał?

W pierwszym kroku tego rytuału należy wyryć na świecy runę Fehu, która odpowiada za bogactwo, i którą widzicie powyżej. Potem należy tę świecę zapalić i 9 razy wypowiedzieć słowa:

Bez opóźnień, w drodze do mnie.

Gdy już wypowiemy to zaklęcie 9 razy, zdmuchujemy świecę i na głos wypowiadamy kwotę, której potrzebujemy. Rytuał można powtórzyć po upływie doby.

Źródło: Wikipedia, Tarocistka Ewelina 

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *