Kultura i Tradycja

O Bogini, czy my się znamy?

Bogini wielu imion, bóg o wielu twarzach… Wybierając się na romantyczne spotkanie, możesz zwrócić się do greckiej bogini Afrodyty, rzymskiej Wenus, czy egipskiej bogini Bastet, aby pomogła ci uzewnętrznić twój wdzięk i blask. Za grecką boginię małżeństwa uważano Herę (rzymską Junonę), zaś Demeter (rzymska Ceres) bogini urodzaju, matka-ziemia, pomaga w zaklęciach związanych z dziećmi, domem i rodziną.  Aby wzmocnić siłę swojego magicznego rytuału, możesz zwrócić się do Hekate, greckiej bogini czarów, magii i rozdroży.


Podczas nauki poproś o wsparcie Atenę, grecką boginię mądrości, bądź egipskiego Thotha, aby udzielił ci wytrwałości, jasności umysłu i zrozumienia. Kto wie, może będziesz mieć kiedyś potrzebę wyrażenia gniewu przed swoim rytualnym ołtarzem i przyśpieszenia koniecznych zmian w życiu przy wsparciu Sechmet, egipskiej bogini wojny z głową lwicy… A może zapragniesz wyrazić swoje współczucie poprzez wezwanie i prośbę o błogosławieństwo Guanyin, buddyjską boginię miłosierdzia i litości…


Modlitwa jest sposobem na rozmowę z Siłami Wyższymi i wysłanie naszych życzeń, pragnień i podziękowań w kosmiczny eter Wszechświata. Modlitwy mogą być bardzo proste i nie potrzebujesz wówczas żadnego specjalnego rytuału, aby je wypowiadać, stają się wówczas jakby spontanicznym wołaniem duszy. Możesz zapalić świecę, jeśli stoisz lub siedzisz przy ołtarzu, kadzidło ofiarne, albo możesz mówić prosto z serca. Oto treść przykładowej modlitwy o miłość: 

O Bogini, proszę, ześlij mi miłość, która napełni moje serce radością. Pozwól mi kochać i w zamian być kochaną w najlepszy możliwy sposób dla dobra wszystkich i zgodnie z wolną wolą każdego z osobna. I niech ta miłość będzie odbiciem twojej własnej miłości, tak aby mogła wnieść światło do mojego życia. Niech tak się stanie. 

Możesz trzykrotnie powtórzyć słowa modlitwy, dzięki temu będziesz bardziej skupiony na wypowiadanych słowach, a ich energia zacznie wibrować w twojej duszy.


Pamiętaj, by zawsze dziękować za okazaną pomoc, nie czekając nawet na wynik rytuału, a jeśli ten się spełni – podziękować za wsparcie ponownie.

Źródło: Czaromarownik 2019

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *