Lifestyle

Łatwe ćwiczenia uziemiające

Kiedy za oknem jest szaro i ponuro nikt z nas nie czuję się dobrze i bardzo często nie mamy energii na to, by funkcjonować na najwyższym poziomie, a jeśli już uda się nam do tego zmusić, potem jesteśmy wyczerpani. Warto jednak wiedzieć, że możemy bardzo szybko wyrównać swój poziom energetyczny poprzez rozpoczęcie naszego dnia od medytacji i ćwiczeń uziemiających.

Co to jest uziemienie?

Uziemienie to otwarcie czakry podstawy, którą nazywamy także czakrą korzenia i ugruntowanie jej. Czakra podstawy odpowiada za stan naszego ciała fizycznego i tzw. myślenie realistyczne. Czakra ta jest pierwszą z 7 czakr głównych i znajduje się pomiędzy naszymi narządami płciowymi a odbytem. Rolą tej czakry jest “zasysanie” energii Ziemi, tzw. prany Ziemi i przyswajanie jej dla naszego dobra.

Dlaczego warto dbać o dobrą kondycję tej czakry?

Kiedy nasza czakra korzenia jest dobrze uziemiona, energia Ziemi – którą dzięki niej wchłaniamy -przedostaje się także do innych czakr, które otwierają się i lepiej funkcjonują. Kiedy nasze czakry są dobrze zsynchronizowane z sobą, czujemy się szczęśliwi, spokojni i bezpieczni, wtedy bardzo często stąpamy twardo po ziemi i nasz sposób myślenia jest bardzo racjonalny.

Jak łatwo i skutecznie uziemić swoją energię?

  1. Jeśli jest to możliwe, usiądź bezpośrednio na ziemi przed domem, jeśli nie – usiądź na podłodze twarzą do okna.
  2. Zamknij oczy i skup się na swoim oddechu, dopóki nie poczujesz odprężenia.
  3. Otwórz oczy i zauważ 5 rzeczy, które widzisz.
  4. Teraz zauważ 4 rzeczy, które możesz usłyszeć
  5. A teraz zauważ 3 rzeczy, które możesz dotknąć.
  6. Teraz skup się na 2 rzeczach, które możesz powąchać.
  7. A teraz skup się na 1 rzeczy, której możesz posmakować.

Źródło: Akademia Ducha

Tarot Marsylski

Wróżę od 2018 roku. Moją misją jest wspieranie i pomaganie wszystkim tym, którzy potrzebują duchowego wsparcia, a moja dewiza brzmi: Zaufaj mi, jestem tarocistką i wiem co robię.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *