Przygotowanie dzisiejszego posta nie było dla mnie łatwe. Czytając to zdanie pewnie zastanawiacie się dlaczego – a no dlatego, że cały świat świętuje dziś Chiński Nowy Rok i trudno to zignorować, choćby z tego względu, że nawet Google – za pomocą grafiki Doodle – świętuje ten dzień.
Problem jednak, dla mnie, polega na tym, że według Czaromarownika, który pełni według mnie funkcję mimi-dziennika, jest to także dzień bogini łowów – Diany, która mnie fascynuje, jak każda kobieta z silnym charakterem. Według wiedzy jaką mam na temat prowadzenia stron, blogów i marketingu internetowego, tematów nie powinno się z sobą łączyć, dla mnie znaczy to jednak rezygnację z jednego z nich a nie wiem, z którego powinnam i czy w ogóle chcę z jakiegoś zrezygnować. Tak więc, wbrew wszystkim zasadom, połączę te tematy w jedno.
Co można powiedzieć o Nowym Chińskim Roku? Przede wszystkim, że będzie upływał pod znakiem żelaznego Bawołu. W tym roku warto zadbać o to, by nasza praca była wynagradzana. Zalecana jest także systematyczność oraz dbanie o sprawy rodzinne. Nie jest to rok dobry na to, by począć dziecko, nie będzie to także dobry czas na romanse. W tym roku szansę powodzenia będą miały takie zajęcia i zawody jak: rozwiązywanie krzyżówek, szycie, cukiernictwo, gotowanie, ogrodnictwo, rzeźbiarstwo, dekoratorstwo oraz projektowanie wnętrz. W tym roku modowym trendem będą ubrania w stylu vintage oraz retro.
Szczęśliwe cyfry tego roku: 1,4
Smak roku: słodki
Kolory roku: Biały, Zielony, Złoty, Fioletowy, Żółty i Miedziany
Kamienie roku: Jadeit, Jaspis, Agat, Lazuryt, Lapis, Alabaster, Koral
Roślina roku: Chtryzantema, Grusza
Zioło roku: Szałwia
Państwa, które warto w tym roku odwiedzić to: Cypr, Palestyna, Syria, Jordania, Argentyna, Afryka Południowa, Nigeria, Nowa Zelandia oraz Wenezuela
Teraz czas na tę część posta, która będzie poświęcona bogini Dianie. Diana była boginią polowania, dziewiczej przyrody, zwierząt oraz obrończynią dziewic. To, że była boginią łowów bardzo mocno kojarzy mi się ze śmiercią księżnej Diany Spencer, która – pomimo imienia jakie nosiła sama – stała się zwierzyną łowną dla paparazzi. Mitologiczna Diana zaś z natury była samotniczką i unikała zarówno towarzystwa ludzi, jak i bogów. Lubiła spędzać czas w lesie. Nigdy nie straciła dziewictwa, pomimo że nie brakowało jej absztyfikantów. Była związana także ze światem podziemnym oraz granicami pomiędzy światami. Warto także wiedzieć, że odpowiednikiem Diany w greckiej mitologii jest Artemida.
Diana została uznana za rzymską boginię w VI w. p.n.e., jej planetą jest Księżyc. Diana została poczęta ze związku Jowisza i Leto. Bardzo się kochali, ale Jowisz nigdy nie był stały w uczuciach i szybko zakochał się w innej. Był to związek kazirodczy, ponieważ jego nową żoną, była jego siostra – Junona. Junona była tak bardzo zazdrosna o Jowisza, że kiedy dowiedziała się, iż Leto jest z nim w ciąży, próbowała zabić dziecko. Leto, za radą Apollo, uciekła na wyspę Delos. Niedługo po osiedleniu się na wyspie Leto zaczęła rodzić, Junona postanowiła wtedy uwięzić boginię porodu. Leto przez wiele dni cierpiała w związku z bólami porodowymi, wtedy ulitowały się nad nią leśne nimfy i w ten sposób narodziła się przyjaźń Diany z leśnymi nimfami. Ważną kwestią w wiedzy o Dianie jest też temat jej atrybutów. Atrybutami Diany są: łuk, strzały oraz chiton.
Źródło: Ciekawa Mitologia, Joanna Wiśniewska